Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü
pages ABVİM

İlçemizde halkımızın sağlıklı ve huzurlu bir ortamda hayatlarını, işlerini sürdürmeleri için kamu hizmetinin en üst düzeyde olması bilinci ve anlayışı içerisinde İnsan ve Hayvan haklarına bağımlı kalarak en iyi derecede hizmet sunma gayreti içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz

ÇEVRE İLAÇLAMA İŞLEMLERİ

 Halk Sağlığı ve Çevre Sağlığının korunması amacı ile geçtiğimiz senelerde gerçekleştirilen vektörle mücadele ve ilaçlama çalış-maları İlçe ve belde belediyelerince yürütülmüştü. Ancak 2008 yılında bu çalışmalar, Antalya Bölge İdare Mahkemesinin 26-06-2006 tarih ve 907 sayılı kararı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının 01-10-2007 tarih ve 3479 sayılı yazısı gereğince İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde yapılmaktadır.

 

Özel mülke ilaçlama hizmeti vermemekteyiz.
Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak Bütün kamu kurumları, okullar ve ibadet yerlerinde ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır

 

İnsan sağlığı üzerinde olumsuz bir tehdit oluşturan, sivrisinek, karasinek, pire ve kene gibi haşaratlara karşı mücadelede, yıl boyunca Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak çalışmalar neticesinde, önemli olumlu sonuçlar alınmıştır.
Avcılar Belediyesi olarak öncelikli hedefimiz Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığının uygun gördüğü ve onayladığı ilaçları kullandırmak suretiyle, diğer canlılara zarar vermeden ve doğayı kirletmeden hedef zararlılarla mücadele etmeyi sağ-lamaktır.
Sağlık Bakanlığı tarafından tavsiye edilmeyen hiçbir ilaçlama yöntemini ilçemizde kullanılmasına müsaade etmiyoruz. İlaçlama çalışmaları Büyükşehir Belediyesi ile ortak programlar dahilinde dönüşümlü olarak bütün mahallelerde yapılmaktadır.

 
ÇEVRE İLAÇLAMA İŞLEMLERİ | Avcilar Belediyesi Veteriner İşleri